آموزش کاربرد فتوشاپ در عکاسی – مدیریت رنگ برای چاپ و مانیتور

01-advanced-color-workflows-for-photographers

advanced color workflows photographers : در این سری از آموش های کاربرد فتوشاپ در عکاسی، میخوایم روش های پیش رفته مدیریت رنگ را برسی کنیم و همچنین اصول پایه ای و تکنیک های تنظیم ویرایش و ذخیره کردن رنگ برای انواع چاپگر و دوربین های دیجیتال و انواع پلاتر ها را برسی کنیم.

وقتی که تصویری را خلق میکنیم و میخوایم آن را پرینت بگیریم، با مشکلاتی مواجه میشویم چه در دوربین عکاسی دیجیتالی و چه در نرم افزارهای رندرگیری 3بعدی، مثل تری دی مکس. مشکلاتی مانند هماهنگ نبودن زنگ روی کاغذ چاپ شده با تصویر روی مانیتور و …

همچنین کارهای مهمی مثل کالیبره رنگ مانیتور ،نور و رنگ و کنتراست و تنظیمات گاما (روشنایی بر پایه بینایی کاربر) ،  تنظیمات کارخانه برای ترکیب رنگ مانیتور، روش كاليبره كردن مانيتور براي چاپ و کلی تکنیک کاربردی دیگه را که برای چاپ با کیفیت و با رنگ بندی درست هست را یاد خواهیم گرفت.

تبلیغات - اجرای پروژه

در این دوره بیشتر روی حل مشکلاتی مانند مدیریت کامل رنگ ها color-management issues مخصوص عکاسان کار میکنیم.و با مفاهیم رنگی color concepts آشنا میشویم و نحوه سیو Save کردن اطلاعات شخصی سازی شده color profiles را برای دوربین به مانیتور و از مانیتور به دوربین،و همچنین گوشی های آی پد iPads  و گوشی های اندروید Android  و …. را یاد میگیرم.

منبع: سایت 3dmaxfarsi

[maxbutton id=”1″]

نویسنده مطلب: kamyab.kaviani

یک دیدگاه در “آموزش کاربرد فتوشاپ در عکاسی – مدیریت رنگ برای چاپ و مانیتور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *