۳ مرحله برای کاهش انتشار کربن در چاپ

۳ مرحله برای کاهش انتشار کربن در چاپ

برای شروع یک کسب و کار یا یک بهره برداری نو، تجدید نظر در وضعیت کربن تولید شده، برای هر دو گروه مشتریان و شرکت ها، بدلیل افزایش سود و بهره وری یک امر ضروری و مورد توجه قرار گرفته است. به واقع ما در حال صحبت کردن در مورد از بین بردن فرآیند های بی فایده، همچنین کاهش هزینه های تولید و بهبود بخشیدن به تولید پایین هستیم.

بنابراین هنگامی که به محیط های چاپخانه ای برای کاهش میزان کربن وارد می شویم، ۳ مرحله برای کاهش میزان کربن وجود دارد.

۱- آنالیز میزان انتشار کربن منتشر شده فعلی

نقطه شروع برای هر برنامه ای در زمینه کاهش کربن، تجزیه و تحلیل عمیق برای تعیین میزان انتشار کربن سالانه، از فعالیت های چاپی است. نگاهی به تجزیه و تحلیل حوزه هایی از قبیل سیستم های تولید، کاغذ مورد مصرف، مصرف انرژی، فاصله خدمات تحویل شده توسط تامین کنندگان و حتی فاصله سفر مهندسان برای سرویس ماشین آلات.

۲- بهینه سازی میزان کربن تولیدی

راه هایی برای ارتباط با منابع و خدمات، برای کمک از طریق هر مرحله ای، برای سازگاری و پایداری بیشتر خودتان بیابید.

در اختیار داشتن یک ماشین حساب تولید کربن شما را قادر می سازد، میزان کربن تولید شده در هر پروژه چاپی را محاسبه نمایید.

به عنوان مثال این امکان را برای شما فراهم می آورد که بهترین راه (سبزترین) را با استفاده از روش های مختلف برای تولید پاکتر انتخاب نمایید.

بدنبال راه هایی برای کاهش مصرف انرژی، همچنین به حداقل رساند زباله در فرآیند های روتین و منظم تولید، و بررسی شیوه های بازیافت مواد اولیه مصرفی برای ماشین آلات و محصولات تولید شده باشید.

۳- خنثی سازی باقیمانده کربن منتشر شده

حتی هنگامی که بهینه سازی فرآیند تولید و به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی در هر مرحله انجام گرفته است، هنوز هم انتشار کربن اجتناب ناپذیر است.

گام نهایی برای خنثی کردن گازهای گلخانه ای تولید شده توسط سیستم چاپ با گواهی کاهش انتشار (CERs) خواهد بود.

Certified Emission Reductions گواهی کاهش انتشار (CERs) از پروژه های انرژی پاک رسمی که تحت کنوانسیون سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوا (UNFCCC – United Nations Framework Convention on Climate Change) آمده مشتق شده است.

هنگامیکه اقدام به خنثی سازی کربن تولیدی رها شده در طی سال می کنید که بهرحال تولید آنها اجتناب ناپذیر بوده، می توانید با شواهدی که وجود دارد گواهی، هر صفحه چاپ بر روی سیستم تولید چاپ خود را که با گواهی کاهش انتشار (CERs) متعادل و تایید شده است بگیرید. بعد از آن شما می توانید اقداماتی حمایتی به سوی یک رویکرد چاپ پایدارتر به مشتریان جدید و یا سهامداران بدهید.

در مورد برنامه چاپ تعادل کربنی ریکو بیشتر بدانید، برنامه ای که توسط موسسه استاندارد انگلستان (BSI) تایید شده است.

لینک مطلب: کلیک کنید

نویسنده مطلب: kamyab.kaviani

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *